Haberler

2020 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

8 Kasım tarihinde sona eren 2020 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversite öğrencilerinin tamamı bu sorunun cevabını merak ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kredi ve Yurtlar Kurumunun ortaklaşa verdiği üniversiteli öğrencilere verdikleri 2020 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm gelişmeler.

2020 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ortaklaşa çalışmaları ile üniversiteli öğrencilere verilen KYK burs başvuruları, 28 Ekim ve 8 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılmıştı. Başvuruların sona ermesinin ardından milyonlarca üniversite öğrencisi sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. İşte 2020 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı.

2020 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Resmi kurumlardan KYK burs başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair net bir açıklama yapılmadı. Üni Yardım ekibi olarak geçmiş yıllarda açıklanma tarihlerini araştırdık ve sizlere bilgi amaçlı bir tablo hazırladık.

2017 yılında KYK burs başvurusu yapmak için son tarih 16 Ekim olarak belirlenmişti. Burs başvuru sonuçları ise tam bir ay sonra yani 16 Kasım’da açıklandı.

2018 yılında KYK burs başvurusu için son tarih 15 Ekim idi. Burs başvuru sonuçları ise yaklaşık bir ay sonra yani 13 Kasım’da açıklandı.

2019 KYK burs başvuruları için son tarih 16 Ekim olmuştu. Burs başvuru sonuçları ise tam bir ay sonra 16 Kasım tarihinde açıklandı.

Geçmiş yıllara baktığımızda 2020 KYK burs başvuru sonuçları da aynı süre zarfında açıklanması bekleniyor. Bu yıl KYK burs ve kredi son başvuru tarihi 8 Kasım idi.

2020 KYK burs sonuçları açıklanma tarihi ise 8 Aralık olmasını bekliyoruz. Kesin bir bilgi olmasa da 6-10 Aralık tarihleri arasında çok büyük bir olasılık ile KYK burs sonuçları açıklanacaktır.

2020 KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Burs veya kredi alanlar ilk seferde 3 ödeme alacak

KYK burs ve kredi başvurusu yapıp herhangi birini almaya hak kazanan öğrenciler, ilk seferde 3 ödeme birden alacak. Bunun nedeni eğitim öğretim yılının başladığı ilk tarihten itibaren bu zamana kadar olan ayların da ödenecek olmasıdır.

KYK burs ve kredi ödemeler, ekim ayından itibaren başlaması gerekiyordu. Henüz başvurular sonuçlanmadığı için bu aya kadar olan ödemeler yapılmadı. Başvuru sonuçlarının aralık ayında açıklandığı durumda öğrenciler ilk ödemede ekim, kasım ve aralık ayının ödemelerini tek seferde alacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Üni Yardım'a hoş geldiniz! Üniversite sınavlarına hazırlanmanız için tüm içeriklerimizi ücretsiz olarak sunuyoruz. Sitemizin giderlerini ise reklamlardan karşılıyoruz. Rica etsek reklam engelleyicinizi kapatabilir misiniz? Anlayışınız için minnettarız!