YKSYKS Kitap Önerileri

2021 TYT Kitap Önerileri – YKS Kitap Önerileri

2021 TYT Kitap Önerileri için en doğru adrestesiniz. 2021 YKS sınavına girecek öğrenciler için en iyi YKS Kitap Önerileri burada. Sizlere özel 2021 TYT Kitap Önerileri kolay, orta zor şeklinde hazırladık.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, binlerce kaynak arasından doğru kaynağı bulmakta zorlanıyor. Eğer siz de sınava hazırlık yolunda kendinize en uygun kaynağı bulamıyorsanız Üni Yardım farkıyla hazırlanan 2021 TYT Kitap Önerileri listesine hoş geldiniz.

Aşağıdaki bağlantılar yardımıyla Türkçe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe ve Din Kültürü gibi derslerin kitaplarının yanı sıra Paragraf, Problemler, Dil Bilgisi ve Geometri gibi önemli konuların kitap önerileri listesine gidin.

2021 TYT Kitap Önerileri listemizde her bir ders için kolay, orta ve zor seviye kitapları derledik. Bu sayede öğrencilerin kendi seviyelerine uygun kitaplar satın almasını sağladık. Ayrıca kitaplar arasında soru bankası önerileri ve konu anlatımlı kitap önerileri listelerimiz de yer almaktadır.

TYT Kitap Önerileri listemizde yer alan bütün kitaplar, daha önce YKS sınavına giren üniversite adaylarının çözdüğü ve tavsiye ettiği kitaplardır. Ayrıca dershane ve branş öğretmenlerinin incelemeleri sonucunda sınava hazırlanan öğrencilere en uygun kitaplar listemize eklenmiştir.

2021 TYT Kitap Önerileri

 • 2021 TYT Türkçe Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Paragraf Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Matematik Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Geometri Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Problemler Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Fizik Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Kimya Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Biyoloji Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Tarih Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Coğrafya Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Felsefe Kitap Önerileri
 • 2021 TYT Din Kültürü Kitap Önerileri

Hangi Kitapları Çözmeliyim?

2018 yılında ÖSYM, üniversiteye geçiş sınavında köklü bir değişiklik yaptı. ÖSYS yerine YKS sistemine geçiş yapıldı. Yeni sınav sisteminde ezbere dayalı sistem yerine akıl yürütme ve mantık kurmak soruları sorulmaya başlandı. Durum böyle olunca da kitaplar kendini yenilemek zorunda kaldı.

Birçok yayınevi, soru bankası kitaplarını ÖSYM’nin yeni sınav sistemine göre güncellemeye başladı. Ancak bazı yayınevleri, hiçbir yeni nesil soruyu kitabına eklemedi. Kitaplar, yeni ve eski olmak üzere ikiye ayrıldı. Üniversite adaylarının kafasındaki en büyük soru da hangi kitapları çözmeliyim oldu.

2021 TYT Kitap Önerileri listemizde en güncel ve en yeni kitapları derlemeye çalıştık. Daha önce YKS sınavına giren öğrenciler, listemizdeki kitapları çözmüş ve etkisini görmüştür. Öğrencilerin ve öğretmenlerin tavsiyesini dinleyerek YKS Kitap Önerileri listemizi oluşturduk.

Eski Kitaplar Çözülür Mü?

Üniversite sınavına hazırlanırken eski kitaplar çözülür mü sorusu çok fazla sorulur. Bunun nedeni sınava hazırlanan adaylara abisinden, ablasından kitaplar kalmıştır. Bu kitapları çöpe atmamak için çözmeyi dener. Bu konuda kesin bir kanı vardır: eski kitaplar çözülür ama yeterli değildir. Eski nesil sorular bulunan bilinen üniversite hazırlık soru bankasını çözmeniz uygundur. Ancak mutlaka yanına yeni nesil sorular bulunan bir kitap daha ekleyin.

Örneğin, matematikte temel kavramlar konusu hakkında eski kitaptan sorular çözdünüz. Denemede karşınıza gelecek temel kavramlar sorularını anlamakta zorluk çekeceksiniz. Bunun nedeni aralarında çok büyük farklar olmasıdır. Evet, bilgi bakımından birbirleri ile benzerlik gösteriyor fakat uygulama bakımından çok farklı. Yeni nesil sorular sınavın bütününü oluşturur. Siz bu soruları çözmezseniz sınavda karşınıza gelen sorular ile bakışıp durursunuz. Bu nedenle mutlaka eski kitapların yanında yeni nesil kitaplardan soru çözün.

Kitapları Hangi Sırayla Çözmeliyim?

Kitapları çözmenizin herhangi bir sırası yoktur. İstediğiniz sırayla çözün. Ancak hangi konuya çalıştıysanız onun ardından çözmeyi deneyin. Çalıştığınız konuların sırası ve kitabın konu sırası birbirini tutmayabilir. Bu zamanlar da yapmanızı tavsiye ettiğimiz konu listenize sadık kalmaktır. Çünkü her zaman konular daha önceden planlanmış olur. Planınızı bozmayın ve konu çalıştıktan sonra kitaptaki konu testleri çözün. İyi çalışmalar.

2021 TYT Konuları için bağlantıya tıklayın. Sizler için her ders hakkında güncel MEB müfredat ve kazanımları kaynaklı konu listesini hazırladık.

Üni Yardım ekibi olarak sizlere 2021 TYT Kitap Önerileri yazısını hazırladık. Aklınıza takılan herhangi bir soru varsa alt kısımdaki yorumlar bölümünden bize çekinmeden sorun. Sorularınız mümkün olan en kısa sürede yanıtlanır.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. 2020 yksye bu kitap önerileri ile girdim gerçekten netlerim çok fazla artmıştı tavsiye ederim herkese site çok güzel başarılar

 2. arkadaşlar kitapları incelersniz hepsinin çok kaliteli oldugunu gorursunuz burası mukemmel bir site

 3. geçen yıl bu kitap önerileri ile sınava hazırlandım sayısalda 50k yaptım yks kitap önerileri çok başarılı.

 4. hayatımda gördüğüm en başarılı kitaplar burada. hepsi çok güzel. zorluk seviyeleri falan yazması da harikaa. diğer sitelerde böyle şeyler yok. teşekkürler üni yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Üni Yardım'a hoş geldiniz! Üniversite sınavlarına hazırlanmanız için tüm içeriklerimizi ücretsiz olarak sunuyoruz. Sitemizin giderlerini ise reklamlardan karşılıyoruz. Rica etsek reklam engelleyicinizi kapatabilir misiniz? Anlayışınız için minnettarız!